Çocuk Çevre Doğa

ISBN: 9789755338354
İmge Kitabevi   Bekir Onur
Ürün Özellikleri

çevre ve doğa son yılların en çok konuşulan konusu. Sadece konuşmakla da kalınmıyor; araştır-malar, yayınlar, uluslararası sözleşmeler, küresel eylemler de yapılıyor; yeni bilim dalları kuruluyor, kavramlar, kuramlar üretiliyor. Bütün bu çalışmaların vardığı son nokta "eğitim"dir. Bugünün ve geleceğin kuşaklarına çevre ve doğa farkındalığı kazandırmak; sorumlu yurttaş kimliği, sürdürülebilir gelişim bilinci, bilim okuryazarlığı becerisi, çevre ahlakı anlayışı edindirmek bu yeni eğitim hareketinin temelidir. Koruma eğitiminden ekolojik eğitime doğru bütüncül bir gelişim söz konusudur. çevre-temelli eğitim, yertemelli eğitim, topluluktemelli eğitim, çokkültürlü eğitim, biyoçeşitlilik eğitimi, ekolojik adalet eğitimi bu alandaki yepyeni kavram ve yaklaşımlardır.

öte yandan, sayısız bilim dalı bu alanda doğrudan ya da dolaylı çaba harcamaktadır: çevresel psikoloji, çevresel sosyoloji, ekolojik psikoloji, kültürel antropoloji, okul psikolojisi, oyun psiko-lojisi, folkbiyoloji, deneyimsel pedagojiler vb. Ayrıca müzebilim, sağlık bilimleri, peyzaj mimarlığı, kent coğrafyası, toplumsal tarih vb.

Prof. Dr. Bekir Onur'un kitabı; çocuk-çevre-doğa bağlamında bütün bu kavramları, kuramları, bi-lim dallarını, eğitim yöntemlerini ve etkinliklerini inceleyen, değerlendiren geniş kapsamlı, çok kaynaklı bir çalışmadır.

Kitabın Özellikleri
Basım DiliTürkçe
Çeviren
Sayfa Sayısı543
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt Türü2. Hamur
Basım TarihiŞubat 2016
Basım YeriAnkara
En / Boy13.5 / 21 cm.
Yorumlar
Paylaş:
44,00 TL
37,40 TL
%15
İNDİRİM
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.