WhatsApp ile Hemen Ulaş!

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben anlaşmalı kargo (MNG) şirketimiz ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Değişim işleminde kargo ücreti alınmamaktadır ancak iade işleminde kargo ücreti iade ücretinden düşülerek hesabınıza yansımaktadır. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İade Koşulları ve Bilgilendirme:

1-    Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz.

2-    Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.

3-    MNG Kargo dışında farklı bir kargo firması ile gönderilen iade veya değişimler kabul edilmeyecek, kargo bedeli alıcıya ait olmak üzere geri gönderilecektir.

4-    Değişim yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

5-    Değişim işleminde kargo ücreti alınmamaktadır ancak iade işleminde kargo ücreti iade ücretinden düşülerek hesabınıza yansımaktadır.

6-    Faturası olmayan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Kargonuzu teslim alırken mutlaka içinde fatura olup olmadığını kontrol ediniz.

7-    Teslimat adresi Türkiye dışında olan ürünler için iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

İade Süreci ve Ücretin Hesaba Yansıması:  

            İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Ürün incelenme aşaması ile iade onayı ve işlemin tamamlanma süresi en az 3 en fazla 15 gün sürebilir.

            Ürün iade şartlarına uygun olması durumunda, ürün bedelinin ödeme yaptığınız şekliyle size iade ediyoruz. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda; ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza yansıtması 15 günü bulabilir. Bu sürecin Kitapbende.com ile bir ilgisi yoktur.

 Kapıda Ödeme Durumunda:

Kapıda yapılan kredi kartı veya nakit ödemelerde, iade olarak fatura üzerindeki isme ait bir banka hesabına ücret iadesi yapılmaktadır.
Kapıda ödemelerde "Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli " olarak kesilen ücret geri iade edilmemektedir.
Bütün ödeme şekillerinde olduğu gibi siparişlerdeki kargo ücreti geri iade edilmemektedir.

İadeyi Hediye Çekine Çevirme:

Dilediğiniz taktirde, ürün ücretini kitapbende.com üzerindeki hesabınıza hediye çeki olarak tanımlatabilir ve istediğiniz bir alışverişte kullanabilirsiniz.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.