Filtreler
Sıralama seçin
Yeni %3İNDİRİM
17,90 TL
17,28 TL
Toplam 249 Ürün Bulundu.
1 2 3 4 5

Dergi ve Periyodik Yayınlar, benzer olmakla birlikte, aslında aralarında nüanstan fazla farklar vardır. Periyodik, düzenli ya da nadiren çıkan herhangi bir yayındır. TV rehberi, spor fikstürü, antropolojik araştırma dergisi, Almanak veya telefon rehberi gibi tüm yayınlardır. Bu tip periyodik yayınlar ayrıca "seri yayınlar" olarak da bilinirler. Bir dergi, topluma yönelik popüler haberler, odaklı kişisel anlatılar ve görüş içeren süreli yayın niteliğindedir. Dergi makaleleri, genellikle konuyla ilgili uzmanlık sahibi olsun olmasın profesyonel yazarlar tarafından yazılır. Bunlar genellikle küçük belgelerle (örneğin, dipnotlarla) olayların kaynaklarını içerir. Dergi içerikleri, çoğu insana anlaşılabilir bir kelime bilgisini kullanır ve çoğunlukla göz alıcı birçok görsele sahiptir.


Akademik Dergi - Bilimsel Yayınlar

Akademik dergi makaleleri ise genellikle daha teknik bir dille ve konuyla ilgili uzmanlar tarafından yazılır. Bunlar arasında orijinal araştırmalar, verilere dayanan sonuçlar, kaynaklar, çoğunlukla bir özet veya bibliyografya bulunur. Örgün organizasyon genellikle makalenin bir özetiyle başlar. Deneysel bulguları rapor etmek, deneyin amacını, metodolojisini ve sonuçların analizi sunulur. Bir sonuç ve bir bibliyografya eklenir. Grafikler içerebilir, ancak nadiren fotoğraflar mevcuttur. Dergi ve Periyodik Yayınlar arasındaki farkları anlamak önemlidir. Dergiler üst düzey akademik araştırmaların çoğunu destekleyecek şekilde tasarlanmamışlardır. Bunun nedeni, bilgi kaynaklarını belgelememesi ve genellikle bilimsel dergilerin derinliğinden yoksun olmasıdır.


Popüler Dergi Çeşitleri

Akademik dergiler ve diğer dergi çeşitleri ile dergi tirajları karşılaştırıldığında okuyucu kitlesinin popüler dergiler etrafında toplandığı görülebilir. Eğlence ve Mizah Dergileri, Spor Dergileri, Sanat ve Hobi Dergileri, Çocuk Dergileri, Aktivite Dergileri, Moda Dergileri, Aktüalite Dergileri, Ekonomi / İş Dünyası Dergileri, Felsefe /İnceleme Dergileri, Hukuk Dergileri, Eğitim Dergileri, Tarih Dergileri, Buluş ve İcatlar Dergileri, Yemek Dergileri, Turizm ve Seyahat Dergileri ve daha fazlasını içeren dergi çeşitleri arasında herkesin ilgi alanına göre seçebileceği özel yayınlar bulması mümkündür.


Kitapbende.com Dergi ve Periyodik Yayınlar kategorimizde, popüler dergi türlerinden en iyi markaları ve güncel seri yayınları sizin için seçtik. Özel indirimli dergi fiyatları ve takip edebilme şansı için dergi abonelikleri tercih edebilirsiniz. Platformumuzda her zaman en iyi yayınlara ve en iyi hizmet kalitesine sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Devamını Oku
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.