Tükendi

Oğuz Kağan

ISBN: 9786054599738
Bilgeoğuz Yayınları   Meryem Çimen
Ürün Özellikleri

"Yer ve gök kızlarını sana verdi Oğuz, evren dünyaya hakim olman için seni seçti."

"Türklerin kontrollü olarak kar yağdırmasını, fırtına çıkarmasını ve yağmur yağdırmasını sağlayan yada taşı,çocukların koruyucu ruhu olan ve aynı zamanda bereketi sağlayan tanrıça umay, yılan kırbaçlı kötülük tanrısı erlik han, çoğu zaman gök tanrısı yerine geçen bay ülgen, kırkı dolmamış bebeklerin ruhunu kaçıran, lohusa kadınlara gelen ve şamanların ruhunu eğiten albıslar... Ak ve kara şamanlar... En önemlisi Türklerin atası sayılan Oğuz Kağan. Türk mitolojisinin bu önemli fertleri bir arkeoloğun dünya ağacının köklerini bulmasıyla yeniden hayat buluyor..."

"İnanıyorum ki meryem çimen benim gibi pek çoklarının çocukluğundan beri hevesle kovaladığı Türk çizgiroman dünyasını canlandıracak önemli ve başarılı bir adımda bulunmuştur. Meryem çimen bir hayali gerçekleştiren genç ve usta bir çizer olarak milli ve evrensel kimliğimizi oluşturmak, geliştirmek, sağlamlaştırmak yolunda önemli kilometre taşlarından biri olacaktır. Kendisini bu idealizmi, kahramanca mücadelesi nedeniyle kutluyor, şahsım ve çizgiroman severler adına teşekkürlerimi sunuyorum."
-Prof. Dr. Yaşar çoruhlu -

" Meryem çimen'in ele aldığı "Oğuz Kağan Destanı" son derece cesur bir denemedir. Elinizdeki eseri bu gözle okuyup değerlendireceğinizi, serüven ve ciddi konuları ele alan az sayıdaki Türk çizgiroman örnekleri arasında yer alışına hak ettiği değeri vereceğinizi umarım"
-ümit Kireçci-

Kitabın Özellikleri
Basım DiliTürkçe
Çeviren
Sayfa Sayısı94
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt TürüKuşe
Basım TarihiEylül 2013
Basım Yeriİstanbul
En / Boy17 / 24 cm.
Ödeme Seçenekleri
İade ve Teslimat
Yorumlar
Paylaş:
10,00 TL
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.