Tükendi

Türkiye’de Seçmen Davranışları ve Etkin Propaganda

ISBN: 9789752971967
Alfa Yayınları   Osman Özsoy
Ürün Özellikleri

Bir ülkede seçmenlerin genel eğitim, kültür ve gelir düzeyi ile, o ülkede yapılan siyasetin niteliği arasında paralellik vardır.
Bir ülkede seçmen davranışlarının iyi analiz edilmesi, o ülkenin gerek sosyo-ekonomik, gerekse de sosyo-kültürel göstergeleri ile ilgili ciddiye alınması gereken veriler ortaya koyar.
Türkiye’de sosyal dinamiklerin gelişme seyrini analiz eden çalışmaların yeterli olmaması, yönetenle yönetilen, devletle halk arasında kopukluğa neden olan faktörlerin de başında gelmektedir.
Bu kitapta, Türk seçmeninin siyasal duruşu ortaya konulmakta, siyasal duruşla gündemdeki konulara yaklaşım tarzı arasındaki ilişki çarpıcı tablolarla yansıtılmakta, çeşitli açılardan seçmen-siyasetçi ilişkisinin fotoğrafı çekilmektedir.
Kitapta bir yandan seçmen-siyasetçi yakınlaşmasını sağlayacak unsurlar üzerinde durulurken, öbür yandan da seçmene ulaşmada kullanılacak etkin propaganda yöntemlerine örnekler verilmektedir.
Türkiye’nin dünyanın saygın bir ülkesi haline gelebilmesi için neler yapılması gerektiğinin de sorgulandığı kitapta, daha parlak bir gelecek için Türkiye’nin ele alması gereken öncelikli konulara da yer verilmektedir.
(Arka Kapak)

Kitabın Özellikleri
Basım DiliTürkçe
Çeviren
Sayfa Sayısı320
Kapak TürüKarton Kapak
Kağıt Türü2. Hamur
Basım TarihiEylül 2002
Basım Yeriİstanbul
En / Boy14 / 20 cm.
Yorumlar
Paylaş:
11,11 TL
7,78 TL
%30
İNDİRİM
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.